Večerní péče o pleť

Na večer si dopřejte čas, setkejte se se svým přátelům v zrcadle a setřete si únavu celého dne z obličeje.

Odlíčení

Večer je pokožka unavená, má na sobě nánosy makeupu a nečistot z celého dne. Prvním krokem bude tedy odlíčení. Pokud máte více makeupu na očích, použijte micelární vodu nebo dvoufázový odličovač, který je šetrný k citlivé pokožce na očkem okolí.

Odličovač na oči netlačte, nechte ho působit a pak bez výraznějšího tlačení ho jemně stáhněte plynulým pohybem.

Odličovat se můžete krémem nebo klasickým odličovačem. Tvář si opláchněte a jemně osušte ručníčkem. Ručník používejte co nejčistší, abyste si zbytečně nenanášeli maz nebo jiné nečistoty na pleť.

Večerní čištění pleti

Tvář si opláchněte. Ve druhém kroku můžete použít znovu mléko nebo tonikum, které vás zbaví i posledních zbytků makeupu. Pokud používáte krémový čistit, dopřejte si i jemnou masáž, abyste odstranili zbytky makeupu a ostatní nečistoty.

Tvář si opláchněte čistou vodou a otřete dosucha. Tvář nedrhněte, používejte měkký materiál a vodu z ní jemně odsajte přikládáním ručníku na pokožku. Nespěchejte. Dotýkejte se své tváře s láskou, jemně.

Sérum

Noční sérum by mělo odrážet vaše potřeby. Nebo hledáte hydrataci, boj s prvními vráskami nebo si můžete dopřát kvalitní liftingové sérum. Sérum ale nefunguje jako krém a je dobré ho navrstvit pod křemíku nebo další sérum, které může být i hydratující. Myslete hlavně na to, že pomocí séra své pokožce dodáváte ztracené vitamíny a minerály a staráte se o ni v té nejkoncentrovanější podobě. Vybírejte si tedy séra s dobrým dávkovačem, ideálně v pumpě.

Oční krém

Mnohé ženy oční krém nepoužívají. Je určen hlavně pro ženy s citlivější pokožkou, které si chtějí chránit a ošetřovat oční okolí, ale běžné krémy jejich pálí. Oční krém nanášíme jemně, prsteníčkem ruce, abychom pokožku v okolí očí zbytečně nezatěžovaly. Je důležité nanášet ho jemně, vklepáváním do pokožky.

Noční krém

Noční krém nemusí být právě „noční“. Postačí i hydratační krém, který bude během noci pokožku vyživovat. Znovu závisí na vaší potřeby, zda používáte hydratační, výživný nebo krém proti vráskám. Specializovaný noční krém se o vaši pokožku postará i když budete mít tvář v polštáři, proto se nevyplatí šetřit jeden si šoupnout tak, abyste ho měli po ruce.

Rty

Hydratace rtů je velmi důležitá. Na noc si můžete dopřát velkorysejších dávku balzámu, například i mastnější balzám, který rty krásně zhydratuje během noci.

Hydratace rtů je velmi důležitá. Na noc si můžete dopřát velkorysejších dávku balzámu, například i mastnější balzám, který rty krásně zhydratuje během noci.

Ruce

Krém na ruce máte zcela jistě ve výbavě na stole v kanceláři nebo doma. Dejte si ho i do nočního stolku a před spaním si ruce bohatě natřete. Používejte hydratační mastnější krém, například s minerály z Mrtvého moře nebo s kaviárem, který hydratuje. Pokud máte ruce poškozené, starší vypadající nebo s nedokonalostmi, vsaďte na koloidní zlato.

Nohy

Nohy si zvykněte krémovat po sprchování. Dobrý krém na nohy se vstřebá rychle. Pokud používáte vazelínu nebo podobný materiál, který sice krásně hydratuje nebo déle se vstřebává, klidně si dopřejte relax nebo ponožky 🙂 Ty si natáhněte, abyste mohli kráčet po podlaze nebo koberci, aniž jste nenabrali na chodidla špínu nebo se nedejbože neuklouzli někde na dlažbě nebo plovoucí podlaze.

Ďalšie články

Táto webová stránka používa súbory cookies.