Vitamínová péče o pleť pro jaro

Jaro má specifické místo v našem kalendáři krásy. Pleť si ptá lepší péči, po zimě je unavená a vy saháte po hydratačních maskách se vzácnými oleji a ošetřujícími látkami.

Kromě olejů potřebujete také správnou kombinaci vitamínů a aktivních látek. Jejich výběr není v zásadě odlišný od těch, které přijímáme v jídle. Proto si iz okurek nebo jiných pochutin můžete vyrobit domácí masky.

Pokud jste již překročili pomyslnou hranici puberty, vsaďte raději na koncentrované vitamíny na pleť. Pokožka se vám potom odmění. Hlavně na jaře, byste měli stav své pokožky detailně zhodnotit a popasovat se s případnými škodami, která napáchala zima.

Na jaře stále podceňujeme sluníčko. Pokud jste v zimě ochranu proti slunci „flákali“, je čas poohlédnout se po krému s ochranným faktorem. Jak jsme již upozorňovali, kromě vzniku kožních problémů, pokožka na slunci stárne. Přichází o vitamíny a vysušuje se. Suchá pokožka jde ruku v ruce s tvorbou vrásek, ovisáním a ztrátou vitality.

Jaké vitamíny jsou pro krásnou pokožku nejdůležitější?

Vitamin A bojuje proti povislé pokožce, pomáhá jemně upravovat i první vrásky. Hlavně pokud vás trápí akné, áčko je to, co bude vaší pokožce chybět. Doplnit jej můžete stravou, ale efektivněji a rychleji je to pomocí kvalitního krému.

Betakaroten má zvláštní schopnost. Při dotyku s kůží se mění na vitamín A, dodává jemné zbarvení a obnovuje pružnost. Jeho přirozeným zdrojem je mrkev. Karotkový krém je proto oblíben u žen před třicítkou. Samozřejmě, pochutnat si můžete i na syrové mrkvi, ale pleti ji jednoduše dopřejete prostřednictvím kvalitního krému s jejím obsahem.

Vitamin E bojuje proti přirozenému stárnutí pokožky. Chrání ji před volnými radikály a pokožce pomáhá takto omládnout přirozenou cestou. Obsahují jej denní, noční ale i opalovací krémy. Vysoký obsah vitamínu E naleznete v olejích, špenátu či slunečnicových semínkách. Pokud ale chcete výsledky vidět rychleji, vyberte si krémy s vitamínovými kapslemi, které se při dotyku s pokožkou jemně rozplynou. Poskytnou vám tak maximální účinek. Bez čekání.

Důležitý je také vitamín C, který urychluje látkovou výměnu pokožky. Kromě toho váže kolagen a tak pomáhá pokožce udržovat si vitalitu a pružnost. Látková výměna souvisí jak s omlazováním pokožky a s její obnovou, tak s její vitalitou. Aplikovat citrusy přímo na pokožku ale nedoporučujeme. Vitamíny pro pleť jednoduše doplníte krémem.

Jakýkoli vitamín vám chybí, dopřejte si jeho štědrou dávku během celého roku. Čtěte složení krémů a vybírejte si podle něj.

Příjemné nakupování.

Ďalšie články

Táto webová stránka používa súbory cookies.