Mýty a pověsti o akné

Každá pleť je jiná, ale jsou věci, které máme společné. Například i naše trápení se s vyrážkou, nedokonalostmi, citlivostí pleti a zejména s akné. Sesbírali jsme pro vás různé mýty o tom, co má aknózní pleť ráda a co jí naopak překáží.

Slunce na dovolené mi vyléčí akné
Obecně ovlivňuje pokožku špatně. Proto používáme opalovací krémy i denní krémy s ochrannými faktory, tedy SPF. Slunce ovlivňuje negativně na pokožku. Jediným pozitivním efektem je, že se opálíte. V případě, že máte jizvičky, může se Vám stát, že si vytvoříte špatnou pigmentaci.

Když si budu pokožku čistit pořádně, nebudu mít akné
Hlavně, pokud používáte mnoho produktů a příliš často, na Vaší pokožce to způsobí SOS efekt. Přestože mastnou pokožku si spojujeme s akné, maz je pro pokožku také důležitý. Ne mnoho a ne málo, ale přirozený obsah mazu je pro pokožku zdravý.

Psychická pohoda vs. akné
Únava, stres, nedostatek spánku a oslabuje Vaši imunitu. Akné se tvoří v období, kdy máme více stresu nebo jsme v takové nějaké psychické nepohodě. Souvisí to is hormonálními změnami, tím, že se v tomto období horší stravujeme a kompenzujeme si stres nezdravým jídlem.

Domácí peeling je lepší než ten z obchodu
Vyrobit si peeling doma můžete samozřejmě z cukru, medu nebo soli. Ale ne, pokud máte problematickou pleť. Pleťové peelingy, které jsou kvalitní, neobsahují mýdlo a zároveň jsou peelingové částečky jemné.

Mechanickým vytlačováním se akné zbavím
Vaše pokožka je živá. Pokud ji mechanicky poškozujete, trpí. Tím, že silně tisknete, můžete si tak akorát akné roznést po celé tváři. Jednak ruce nemáte nikdy úplně čisté. Tip od kosmetičky: chovejte se ke své pleti jako ke balónu. Jemně, aby nepraskl.

Akné zmizí po pubertě
Není to bohužel pravda. Akné Vás může doprovázet jako nezvaný host velmi dlouho. Způsobují ho zejména hormony, které ženám dělají problémy pravidelně, každý měsíc. Hormony se nám mění celý život. S tím samozřejmě souvisí i to, jak vypadáme, jak se cítíme a jak se naše pokožka zpráva. Agresivnější forma akné zvykne dokonce pubertu přečkat v tichu a v plné síle udeří po dvacítce.

Čistota půl života
Všímejte si, co používáte. Ručníček by Jste si měli měnit pravidelně, hlavně ten na obličej. Můžete používat papírové ubrousky, ale to není moc ekologické. Pokud máte možnost, kupte maličké ručníčky, které jsou určeny pouze na obličej. Jsou to čtverečky cca 25x25cm. Nebude vám líto je mít i 10 a můžete je bez výčitek svědomí měnit. Důležité je také pravidelně měnit povlak polštáře a také čistit a prát samotný polštář. Jinak vlastně spíte na vlastním potu a odumřelých buňkách.

Jídlo
Už několikrát jsme říkali, že na to, abyste měli krásnou pleť, musíte se stravovat zdravě. Vyhladovělé tělo = vyhladovělá pleť. Proto by Vaše strava měla mít dostatek vitamínů a minerálů. Doplnit je v sérech samozřejmě můžete. Například vitamíny C a B a minerály. No netřeba zapomínat ani na příjem všeho dobrého v jídle.

Ďalšie články

Táto webová stránka používa súbory cookies.