• O mrtvém moři

  Mrtvé moře

  Jeho rozloha je 1 050 km² a je vůbec nejníže položenou vodní plochou na zemském povrchu. Povrch jezera leží 392 metrů pod hladinou moře a jeho dno dalších 398 metrů pod hladinou světového oceánu. Není však jen nejníže položeným jezerem na Zemi, ale je také nejslanější. Obyčejná mořská voda obsahuje asi 35 promile soli (tedy 3,5{0a1152d59422935ee77f705119365ed951c31769c16fbe4998a524863c549a5b}), no Mrtvé moře její obsahuje téměř 10 x tolik. Mrtvé moře vzniklo v části Velké příkopové propadliny El Ghor a tvoří obrovskou nádrž, ve které proudí voda. Je zásobovány zejména řekou Jordán, která mu dodává asi 80{0a1152d59422935ee77f705119365ed951c31769c16fbe4998a524863c549a5b} vody ale i několika sladkovodními prameny. Teplota vody je však tak vysoká, že téměř veškerá voda, která do něj vtéká z Jordánu (4-6,5 miliardy litrů denně), se vypaří, čímž se moře dál presáľa. Vody s vysokým obsahem solí a minerálů se vlévají do Mrtvého moře z horských minerálních pramenů. Následkem suchého pouštního ovzduší je neustále odpařování vody a koncentrace solí a minerálů se tak zvyšuje. Voda je sytě bílá, velmi klidná a až taková nasycená solí, že se v ní nedá plavat ani ponořit. Pokud se chcete namočit, musíte se pomaličku hroutit dozadu, dokud neležíte zcela rovně. Na některých místech na pobřeží vytvořila mořská voda nánosy bahna, které má blahodárné účinky na lidský organismus. Černé mořské bahno je velmi zvláštní produkt Mrtvého moře. Obrovské množství jódu a brómu v bahně, vodě a vzduchu působí příznivě na celý nervový systém. Síra a hořčík pomáhají léčit kožní choroby a draslík působí příznivě na artritidu a revma.

  O Mrtvém moři koluje mnoho pověstí. Podle starých bájí na dně jezera leží zříceniny Sodomy a Gomory. Podle Bible tato dvě města spálil Bůh, aby potrestal jejich hříšných obyvatel. Pouze Lot s rodinou směl opustit město, ale Lotova žena neposlechla boží příkazy, ohlédla se dozadu a proměnila se v solný sloup.

  Černé bahno z Mrtvého moře

  Bahno z Mrtvého moře efektivně čistí pokožku a odstraňuje odumřelé buňky. Tento efekt zlepšuje schopnost pokožky absorbovat vlhkost a zanechává ji tak pružnou, krásnou a zdravou. Používají ho teenageři, kteří mají problematickou pleť, většinou ho kombinují s gely s obsahem aloe vera. Dámy používají zábal z bahna proti celulitidě. Ženám, které jsou celý den na nohou také pomáhá ulevit otoky lýtek. Používá se také ve vlasové kosmetice, kde se stará o pokožku hlavy, a tak předchází tvorbě lupů. Přírodní bahno zvyšuje metabolismus pokožky, protože čistí její póry a nechává pokožku volně dýchat. Zpomaluje tak proces stárnutí. Pokožka je zářivá, čistá a ošetřená. Revmatikům a lidem trpící artritidou ulevuje od bolestí díky draslíku. Od ekzémů a různých jiných kožních chorob zase pomáhá síra a hořčík, které jsou bohatě zastoupeny nejen v bahně ale i v soli

  bahno z Mrtvého moře

  Sůl do koupele z Mrtvého moře

  K čemu se používá mořská sůl?

  Mořská sůl z Mrtvého moře se používá na zklidnění podrážděné pokožky, například jako součást léčby psoriázy. Pacienti trpící psoriázou si pochvalují pobyty u Mrtvého moře, ale po návratu se často vrátí i příznaky nemoci. Jedním ze způsobů, jak si udržet zlepšení pokožky, je používat unikátní přípravky, které obsahují výtažky z Mrtvého moře. Ne jen obyčejnou lázeňskou sůl nebo lázeňské bahno, ale právě bahno a sůl z Mrtvého moře.

  V západních zemích dokonce fungují kliniky, kde lékaři uměle vytvářejí prostředí, které připomíná právě pobřeží Mrtvého moře. Kromě koupele v soli a bahenních zábalů, vytvářejí také sluneční záření podobné tomu, které si můžete užít na  dovolené v Izraeli.

  Druhým typem použití je regenerace unavených svalů. Zde pomáhá kombinace horké vody a rozpuštěné mořské soli. Ve vaně byste měli vydržet alespoň 15 minut, aby si vaše tělo odpočinulo a uklidnilo se. Stejně unaveným nohám pomůže jednoduché namočení nohou do solného koupele. Ať už po náročném dni nebo horské túře.

  Kolik soli potřebujete dát do jedné vany?

  Závisí to podle toho, nač ji používáte. Pokud si potřebujete odpočinout a kombinujete sůl is aromaterapií bude vám stačit jeden šálek. Pokud používáte sůl pro léčebné účely, na jednu vanu si dopřejte  aj 500g soli.

  Jak na to?

  Během napouštění vany postupně přisypávejte sůl do vody. Rozpustí se tak rychleji a efektivněji. Voda by měla být dostatečně teplá, aby si tělo odpočinulo. Koupel byste si měli užívat 10 až 20 minut. Po koupeli vypusťte vodu z vany a opláchněte zbytky soli z vaší pokožky a případný nános soli, který zůstal ve vaně.

  Po koupeli se  nakrémujte.

  Pokud trpíte psoriázou natřete se prostředkem, který proti ní používáte. Nezapomeňte pokožku hydratovat, po koupeli je to stejně důležité jako krém po opalování. Ochrání ji a zvláční.

  Proč je sůl z Mrtvého moře jiná než klasická lázeňská sůl?

  Obsahuje 26 minerálů hlavně hořčík, vápník, síru, bromid, jód, sodík, zinek a draslík. Všechny tyto minerály v sobě spojují léčivou sílu Mrtvého moře a nenacházejí se jen v soli.

  Sůl najdete i v našich peelingoch, které prokrví pokožku a díky přidaným olejem se starají io její zvláčnění. Minerály se nacházejí ve všech produktech  Mon Platin Dead Sea Mineral. Kromě toho Vám ručíme za autenticitu vytěžených minerálů nejen našim slovem, ale i certifikátem originality přímo z výroby našich produktů, která se nachází přímo v Izraeli, nedaleko pobřeží Mrtvého moře.

  Mýdlo a Mrtvé moře

  Má výjimečné čistící vlastnosti, bohatou pěnivost a jemně odstraňuje nečistoty z pokožky. Pleť zanechává s pocitem hydratace, hebkosti a omlazení. Obohacené o uklidňující aloe vera a esence heřmánku.

  Dámy ocení zejména jeho čistící a omlazující účinky. Teenagerům s komplikovanou pletí zas pomůže bojovat proti nedostatkům. Ale i dětičky ocení jeho účinek. Uklidní a zahojí pokožku, když se projeví plané neštovice nebo choroba ruce, nohy, ústa. Díky uklidňujícímu aloe vera se pokožce uleví i od svědění a předejdete tak pernamentním jizvám.

  Pánové ocení, že mýdlo z mrtvého moře jejich pokožku nevysuší ale právě naopak. Hydratace je jednou z jeho výhod oproti klasickým mýdlům. Mužská barva mýdla nevadí panem při mytí, jak je růžové nebo jinak barevné varianty. Váš partner nebude nic namítat ani proti vůni mýdla. Není vysloveně ženské ani pánské. Vůně je příjemná a unisexová.

  Všechny přípravky z Mrtvého moře s obsahem bahna jsou unikátní, protože bahno jako takové, je ingrediencí vzácnou a tisíce let starou. Minerály, které jsou nahromaděné na jeho dně, obsahují minerály a účinně látky v koncentrované formě. V takové podobě se vyskytují pouze na jednom místě na světě.

  Když se řekne kosmetická věda, možná si představíte chladné prostředí, které nemá s přírodou nic společného. Naše laboratoře ale pracují s dary Mrtvého moře v jejich nejčistší podobě a pomáhají nám všechny účinné látky dodávat v takové kvalitě, jakou očekáváte od značky Mon Platin a na jakou jste zvyklí. Samozřejmě bez testování na zvířatech, nebezpečných látek, parabenů a s ohledem na přírodu.

   

   

  Chci dostávat informace o aktuálních slevách a nabídkách.

  Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním, zpracováním a použitím vašich osobních údajů prostřednictvím této webové stránky pro marketingové účely.

  Registrace

  Základní informace
  Informácia- "nakupovat mohou jen zákazníci po schválení administrátorem"

  Vaše adresa

  Použitím tohoto formuláře souhlasíte s ukládáním a zpracováním vašich osobních údajů prostřednictvím této webové stránky.

  Přihlásení